NOVINKY

Nejčastější otázky

Kolik stojí metr domu?

Tak na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět. Domy se neprodávají na metry, ale cenu určuje požadovaný rozsah dodávky. Pro stanovení ceny domu je potřeba zaslat nebo předat podklady k nabídce, najít termín pro společnou schůzku, kde společně vyplníme Protokol vyvzorování stavby. Je to připravený formulář, kde se stavebníkem určíme např.: jaká bude střecha, jaká okna, jaké vnitřní vybavení atd. Podle tohoto protokolu a podkladů zpracujeme cenovou nabídku v rozsahu 250-300 položek.

Jak dlouho trvá nabídka?

Když je dostatek podkladů, tak cca 1 týden.

Jakou má platnost?

Jeden rok

Jaká je přibližně cena Vašich domů?

Na to můžeme odpovědět přibližně po přepočtení již postavených domů. Přibližná cena přízemního domu je 38.000 Kč - 52.000 Kč za m2 zastavěné plochy. Cena je včetně základové desky, přípojek do 10bm a DPH 15%. V rozsahu stavby na klíč je v ceně i projektová dokumentace ZDARMA.

U patrových domů se cena pohybuje v rozsahu cca 40.000 Kč - 75.000 Kč za m2 zastavěné plochy. Opět s deskou a DPH. V rozsahu stavby na klíč je v ceně i projektová dokumentace ZDARMA.

Jak dlouho trvá stavba?

Stavba domu trvá cca 4-6 měsíců včetně základové desky v rozsahu stavby domu na klíč.

Zajišťujete i projektovou dokumentaci?

Zajišťujete i projektovou dokumentaci?

Zajišťujete financování?

Ano, zajišťujeme. Hypotéku Vám sjedná náš finanční poradce za velmi výhodných podmínek.

Jak probíhají platby? Požadujete nějakou zálohu?

Financování průběhu stavby přizpůsobujeme požadavkům nebo podle podmínek finančních ústavů. Financování kopíruje průběh stavby. V případě požadavků stavebníků je součástí Smlouvy o dílo i finanční harmonogram.

Můžu si něco provést sám?

Ano můžete, záleží na rozsahu dodávky, co si domluvíme. Musíte ale dodržet naše standardy. Práce nesmí narušit naše výkony a musí být přesně specifikována.

Můžu si objednat nějaké dodávky sám a přes Vás vyfakturovat?

Ano, k těmto materiálům nebo dodávkám účtujeme 10% přirážku za zařizování a záruku, která přechází na nás.

Postavíte nám dům u nás?

Ano postavíme, pokud se Vaše parcela nachází na území České republiky.

Kolik bude stát navíc doprava?

Cenu za dopravu samostatně neúčtujeme, je zahrnuta v ceně stavby, a to po celé České republice.

Máte nějaké certifikáty?

Ano, máme. Naše systémy prošly certifikací u VVUD - Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského. Vlastníme Certifikát výrobku i Stavebně technické osvědčení. Navíc jsme členy ADMD a na základě dodržování požadovaných vlastností jsme držiteli certifikace dle DNK - Dokumentu národní kvality.

Dále jsme certifikováni dle ISO 9001:2016, ISO 14001:2016 a ISO 45001:2018

Certifikáty máme ke stažení na našem webu.

Provádíte v průběhu stavby nějaké zkoušky?

Ano, provádíme. 2x test neprůvzdušnosti na každé stavbě. Poprvé v průběhu stavby po zhotovení obálky budovy a podruhé po dokončení stavby. Test nám provádí VVUD, takže každá stavba je pod jejich dohledem. Dále provádíme všechny tlakové zkoušky topení, vody atd a revize elektroinstalace a hromosvodů.

Takže nebude žádný problém u kolaudace?

Ne, nebude. Ke kolaudaci předložíme veškeré certifikáty i certifikáty od našich dodavatelů o proškolení zaměstnanců.

Vy máte své zaměstnance?

Ano, téměř všechny práce provádíme našimi kmenovými proškolenými zaměstnanci. Subdodavatelské firmy používáme pouze na rozvody topení a sanity a na pokrývačské práce, jinak jsou to naši zaměstnanci.

Můžete nám ukázat nějaký dům?

Ano, můžeme. Navrhneme možnost prohlídky nějakého postaveného domu v lokalitě klienta.

Jakou dáváte záruku?

Na stavbu domu dle Občanského zákoníku 5let, na dřevěnou konstrukci domu 10 let, na plastová a hliníková okna 7let, na dřevěná okna 5let, na nátěry 2roky. Ostatní záruky podle výrobců materiálů a zabudovaných přístrojů či příslušenství.

Můžu si něco provést sám?

Ano, můžete. Záleží na rozsahu dodávky, co si domluvíme. Musíte ale dodržet naše standardy. Práce nesmí narušit naše výkony a musí být přesně specifikována.Máte ještě nějaký dotaz, na který jsme zapomněli?
Kontaktujte nás

Chcete dům pro Váš spokojený život?

Poptejte nás